Ознака: мост

Товарно возило изгубило контрола, ја пробило оградата и паднало во реката...

Секторот за операции и координација на ЦУК, информира дека околу 18 часот товарно возило, движејќи се на регионалниот патен правец с.Зелениково-с.Таор, изгубило контрола ја...

Уметнички дела од центарот на Скопје ставени како барикади кај мостот...

Бетонските огласници со улична уметност кои беа поставени пред пет години на тротоари на неколку локации во центарот на Скопје се извадени и поставени...

Опожарениот мост на Вардар затворен за сообраќај, постои опасност од паѓање...

Градот Скопје по синоќешниот пожар донесе одлука да се затвори сообраќајот за сите моторни возила на мостот што ги поврзува Железничката станица и молот...

Поради пожарот затворен мостот кај Нова железничка станица

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје ги известува граѓаните дека во моментов за сообраќај во двете насоки е затворен мостот...

ЦУК: Потрага по лицето кое се фрлило во Вардар продолжува до...

Регионалниот Центар за управување со кризи Велес, од вчера после полноќ е во тек и координира со потрагата по женско лице од с. Сујаклари,...

Опасност од надвозникот кај Визбегово, висат парчиња бетон, предупредува ЦУК

Центарот за управување со кризи соопшти дека можната нестабилност на мостот надвозник кај Визбегово, Скопско, како и парчиња бетон што висат од него претставуваат...

Зеленски: Киев, колку што знам, не го нареди нападот на мостот...

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска изјави дека Киев, колку што тој е запознаен, не го наредил терористичкиот напад на мостот на Крим. – Ние...

Бугарија, Грузија и Ерменија на рутата на експлозивот според руската истрага...

Експлозивот употребен на мостот на Крим бил испратен од Одеса преку Бугарија, Грузија и Ерменија, тврди руската Федерална служба за безбедност, пренесе БТА. Како организатор...

Путин: Нападот врз мостот на Крим е дело на украинските специјални...

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека извршители и нарачатели на експлозијата на мостот на Крим биле специјалните служби на Украина. Тој го соопшти ова...

Путин ги зголемува безбедносните мерки на мостот на Крим

Рускиот претседател Владимир Путин синоќа потпиша указ за зајакнување на мерките за заштита на мостот на Крим и енергетската инфраструктура меѓу Крим и Русија. -Руската...