Ознака: министер

Јапонски министер за кибер-безбедност никогаш не користел компјутер

Јапонски министер, чиј ресор е кибер-безбедност и подготовка на Олимписките игри во Токио во 2020 година, и даде утрово на опозицијата повод за насмевки,...

Албанскиот министер за внатрешни работи поднесе оставка

Албанскиот премиер Еди Рама денеска соопшти дека министерот за внатрешни работи Фатмир Џафај поднесе оставка. Рама на Твитер напиша дека ја прифатил оставката на Џафај,...

Косовски министер не отиде во Грачаница оти немало истакнато косовско знаме

Министерот за инфраструктура на Косово Паљ Лекај ја одложи посетата на општина Грачаница, откако локалната власт одби да истакне симболи на Косово во просториите...

Притворен поранешниот грчкиот министер за одбрана

Поранешниот грчки министер за одбрана Јанос Папандониу и неговата сопруга Ставрула Кураку со лисици на рацете доцна синоќа беа пренесени во делот за трансфер...

Норвешки министер поднесе оставка заради кариерата на сопругата

Норвешкиот министер за сообраќај Кетил Солвик-Олсен денеска поднесе оставка давајќи и предност на кариерата на сопругата, која работи како докторка. - Беше прекрасно да се...

Министерот за култура на Шпанија поднесе оставка оти неплаќал данок

Шпанскиот министер за култура Максим Уерта денеска поднесе оставка на функцијата, на која беше именуван пред недела дена, откако медиуми објавија дека избегнувал плаќање...

За обнова на населението, секоја втора жена треба да има по...

За да се обнови населението во Србија неопходно е речиси секоја втора жена да има три деца, изјави српската министерка без ресор, задолжена за...

Српскиот министер за финансии поднесе оставка

Српскиот министер за финансии Душан Вујовиќ поднесе оставка, а одлуката за повлекување ја донел од лични причини, соопштено е утрово во Белград, со што...