Ознака: Ливерпул

Можеби најголемото наследство на Клоп е културата на учење...

Од тренери за изведување аути до офталмолози, од сурфери на големи бранови до психолози за пенали..., „Скај спорт“ анализира зошто отвореноста на Клоп за...

УЕФА ќе им исплати обештетување на навивачите на Ливерпул

Европската фудбалска организација (УЕФА) официјално објави дека постигнала договор со дел од навивачите на Ливерпул кои барале компензација за физичките и психичките повреди претрпени...

Дејвид Ферклаф – суперзамената на Ливерпул

Лигата на шампионите (натпреварување порано со име Куп на шампионите) досега ја освоиле стотици фудбалери, некои од нив се легенди, трофејни фудбалери, но останале...

Џими Кејс – најдобар млад европски фудбалер, трикратен континентален првак со...

Лигата на шампионите (натпреварување порано со име Куп на шампионите) досега ја освоиле стотици фудбалери, некои од нив се легенди, трофејни фудбалери, но останале...

Ливерпул силно ја оспори ренесансата на Јунајтед, историското понижување на ривалот...

Ливерпул му го нанесе на лутиот ривал Манчестер јунајтед најтешкиот пораз во англиската фудбалска Премиер-лига (основана во 1992 година), совладувајќи го со 7-0 во...

Баерн и Ливерпул имаат само по четири можни ривали

Половина од годинашните учесници во осминафиналето на ЛШ се различни во однос на минатата сезона ФУДБАЛ - ПРЕД ЖДРЕПКАТА ВО ЛШ Баерн и Ливерпул имаат само...

Интересни средби во Ливерпул, Лондон, Лисабон…

ФУДБАЛ - ТРЕТО КОЛО ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ На стадионот „Енфилд“, во англиско-шкотската пресметка, првпат во европски меч ќе се сретнат европскиот вицепрвак Ливерпул и Ренџерс....

Челси, Арсенал и Ливерпул по стапките на Манчестер сити?

ФУДБАЛ Сопствениците на трите англиски клуба ја истражуваат опцијата да додадат клубови во и надвор од Европа во своите портфолија Три англиски фудбалски клуба чии газди...

Повеќе од 1.800 навивачи на Ливерпул ќе ја тужат УЕФА

ФУДБАЛ Адвокатите рекоа дека планираат да ја тужат УЕФА за прекршување на договорот при продажбата на билети и за небрежност и негрижа за навивачите, кои...

Мерсисајд-дерби: Евертон – Ливерпул

Евертон го нема победено Ливерпул на „Гудисон парк“ речиси 12 години, на 10 меча, од почетокот на сезоната 2010/2011 ФУДБАЛ - ДЕНЕСКА НА „ГУДИСОН ПАРК“ На...