Ознака: ЛДП

ЛДП е подготвена да го прифати влегувањето на ВМРО-ДПМНЕ во владејачката...

Либерално-демократската партија (ЛДП) е подготвена да го прифати влегувањето на ВМРО-ДПМНЕ во владејачката коалиција доколку опозицијата ги поддржи уставните измени. Според претседателката на ЛДП, Моника...

Зајкова: Да се зголеми периодот на застарување на казните, особено за...

Пратениците од Либерално-демократската партија во Собранието поднесоа Предлог на закон за изменување и дополнување на Кривичниот законик со коишто се предлага за кривичните дела...

СПМ и ЛДП против предлогот на Алтернатива за заедница на албански...

Потребни се иницијативи кои ќе ги поттикнат граѓаните на единство и кои ќе стимулираат да зборуваме за квалитет и развој, а не за поделби...

Моника е храбра жена и се бори за вистинските вредности, рече...

Претседателот на АЛДЕ и европратеникот Илхан Ќучук му се заблагодари на досегашниот претседател на ЛДП Горан Милевски за големата работа што ја заврши низ...

Зајкова избрана за претседателка на ЛДП со еден глас против

Со еден глас „против“ и 364 „за“, делегатите на денешниот осми партиски конгрес за нова претседателка на Либерално-Демократска Партија ја избраа досегашаната потпретседателка –...

Осми конгрес на ЛДП, Моника Зајкова кандидат за претседател

Под слоганот „Обединето, храбро, гласно!“, Либерално-демократската партија денеска ќе одржи осми конгрес за избор на партиски претседател што ќе го наследи досегашниот лидер Горан...

За студентскиот оброк се бара решение по словенечкиот модел, според Зајкова...

Не е точно дека некој сака да го укине студентскиот оброк, се бара трајно и системско решение за тој да функционира како што беше...

Зајкова е единствен кандидат за нов лидер на ЛДП, вели Пенов

Министерот за локална самоуправа од редовите на Либерално-демократската партија, Ристо Пенов соопшти дека за десеттина дена ќе се одржи Конгресот на партијата на кој...

СДСМ и ЛДП се против широка коалиција, во ДУИ најавен отчет

Владејачките СДСМ и ЛДП се против формирање широка влада во која би влегле и опозициските партии, предлог што го изнесе пратеникот Павле Трајанов од...

ЛДП го предложи Ристо Пенов за нов министер за локална самоуправа

Централниот одбор на ЛДП на синоќешната седница го прифати предлогот на Извршниот одбор за започнување со подготовки за одржување на редовното Собрание на партијата,...