Ознака: лажни дојави

Спасовски за лажните дојави за бомби: Со новите протоколи се интензивираа...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во однос на тоа до каде е истрагата за лажните дојави за бомби рече дека е важно да...

Лажни се пријавите за наводно поставени експлозивни направи во Уставен суд...

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави по добиена порака на електронска адреса...

Пријавите за поставени бомби во училиштата се лажни

Министерството за внатрешни работи информира дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави од 20 училишта во Скопје по добиените пораки...

Лажни и денешните дојави за бомби во скопските училишта

Министерството за внатрешни работи информира дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави од училишта во Скопје по добиените пораки на...

Мицкоски бара седница на Советот за безбедност за заканите со бомби

Лажните дојави за бомби уште еднаш ја покажуваат нефункционалноста на системот и неспособноста на раководните лица кои што ги раководат институциите што се дел...

Лажни се пријавите за поставени експлозивни направи на повеќе локации во...

Направени се сите потребни проверки во врска со денешните пријави од училишта и други објекти во Скопје и Кавадарци, кои добиле порака на електронската...

Една од денешните дојави за бомби во училиштата била вчерашна –...

По трите денешни лажни дојави за подметнати бомби, три во скопски основни училишта и една во училиште во Крива Паланка, министерот за внатрешни работи...

Лажни дојави за бомби и денеска во три основни училишта во...

Лажни дојави за бомби упатени се изутрината на електронска пошта на три скопски основни училишта. Министерството за внатрешни работи соопшти дека биле направени сите потребни...

Има осомничени за лажните дојави за бомби во скопските училишта, вели...

Се вршат сите проверки по пријавите за бомби и таа првична наша констатација на крајот се потврдува – дека станува збор за лажни дојави,...

Спасовски: Мeјловите со лажни пријави за бомби се пуштени од надвор...

Министерот Оливер Спасовски во денешното гостување во дневникот на Сител на прашањето до каде е истрагата за лажните пријави за наводно поставени бомби во...