Ознака: лажни дојави

МВР: Лажни се пријавите за поставени бомби во осумте училиштата во...

Проверени се осумте училишта на чии мејлови беа упатени закани за наводно поставени бомби и утврдено е дека пријавите се лажни, информираат попладнево од...

Специјалната војна специјално наменета за празнење на буџетите

Сѐ почестите лажни дојави за подметнати бомби ги исцрпуваат безбедносните ресурси на државите Во последно време, особено по избувнувањето на војната во Украина, во регионот,...

Лажни дојави за бомби на два црногорски аеродрома

На аеродромите во Подгорица и Тиват вчера било пријавено дека се поставени бомби, јави РТЦГ. Дојавите биле лажни. Еден од патниците кој се наоѓал на...