Ознака: кривични пријави

Разбиена криминална група, кривични за сите 16 лица од кои се...

До Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција денеска ќе биде поднесена кривична пријава против 16 лица кои се сомничат за неовластено производство...

Царинска управа: Кривичните пријави во 2023 година зголемени за 60 проценти

Кривичните пријави во 2023 година се зголемени за 60 проценти во однос на претходната година - резултати во сузбивање на криминалот има, истакна директорот...

ЈОРСМ: Нема основано сомневање за сторени кривични дела од ексдиректорот и...

Постапувајќи по двете кривични пријави против поранешен директор на Управата за финансиска полиција (УФП) и вработени службеници во Управата, јавниот обвинител врз основа на...

Бектеши ги објави имињата на маркетите кои продавале по повисоки цени...

Министерот за економија, Крешник Бектеши, најави кривични пријави за дел од трговците кои не ги почитувале владините одлуки за замрзнувањето на цените. Бектеши кажа во...

По акцијата на ГП „Табановце“, кривични пријави за 12 полициски службеници

Против 12 лица вработени во Полициска станица за гранични проверки – Табановце при Регионалниот центар за гранични работи Север, поднесена е кривична пријава за...

Рашковски со кривични пријави за обвинители за сторени пет кривични дела

Судијата кој одредил мерка притвор за Драги Рашковски и Даниел Станчев бил донесен свесно во заблуда од страна на обвинителките, бидејќи не му доставиле...

Кривични пријави за двајца управители во ЕВН и за петмина други...

Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава против седум лица за продажбата на парцели на ЕВН во Делчево за изградба на фотонапонски централи. Како што...

Кривични пријави против три лица за незаконско проширување парцела во Охрид

СВР Охрид поднесе кривични пријави против три лица и правно лице за узурпирање на недвижности. Според информациите, првопријавениот незаконски проширил парцела која се уште...

Кривични пријави за свадба со 300 гости во Струмичко и 80...

Свадба со 300 гости била организирана на последниот февруарски ден оваа година во Банско, Струмичко. Полицијата соопшти дека поднесени се кривични пријави против три лица...

48 кривични пријави за лица што го прекршиле полицискиот час во...

Скопската полиција поднесе вкупно 48 кривични пријави и две известувања против 55 лица, поради сомнение дека сториле 55 кривични дела – непостапување според здравствените...