Ознака: забава

Работните резултати треба да се поважни од танцувањето, но правилата за...

Приватниот живот на финската премиерка Сана Марин во фокусот поради случајот „Партигејт“ Снимките на кои се гледа како финската премиерка Сана Марин се забавува се...

Здодевното и Кралството на забавата

Од творештвото на писателката Марија Костадиновска Првото од двете кралства е Кралството на здодевноста. И било најздодевното кралство на светот, со најздодевната кралица и со...

Противниците на мерките во Австрија ги повикаа граѓаните на ковид-забава на...

Противниците на епидемиолошките мерки во Австрија ги канат граѓаните на протестна забава на новогодишната ноќ. Бидејќи сегашните епидемиолошки мерки ја спречуваат корона-забавата, бидејќи работното време...

Околу 25.000 млади луѓе се собраа на голема забава на отворено...

Околу 25.000 млади луѓе се собраа на голема прослава на отворено за да го означат почетокот на студентската година и покрај забраната за одржување...

Кој ќе победи во трката низ вселената

Во изминатиов период, како нов предизвик меѓу најбогатите луѓе на планетава се наметна трката за освојување на вселената. На ултрабогаташите воопшто не им е...

Полицијата растури домашна забава во Скопје

Синоќа во 01.28 часот по добиена пријава, полициски службеници извршиле контрола во стан на булеварот 8 Септември, во кој престојува П.П.(25). При контролата, покрај П.П.,...

Во четири по полноќ растурена забава во скопски стан

Рано утрово, околу 4 часот по полноќ, по претходна пријава и врз основа на судска наредба, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар...

Со негативен тест, без маски и дистанца 3.000 луѓе беа на...

Околу 3.000 лица дојдоа на голема забава во ноќниот клуб „Циркус“, во Ливерпул, а уште толку ќе се забавуваат денес на истата локација. Станува збор...

Француската полиција растури забава со 110 луѓе во Париз

Повеќе од 110 лица се казнети во илегален ресторан во Париз, ноќта од петокот кон саботата, а организаторот и менаџерот се приведени за кршење на...

Струмичката полиција растури домашна забава во 4 часот по полноќ

Рано утрово околу 03.40 часот по полноќ, по претходна пријава, полициски службеници, со овластување од јавен обвинител, извршиле контрола во стан на струмичкиот булевар...