Ознака: ентони фаучи

Фаучи упати предупредување додека САД бележат рекорден број на заразени

САД одат во погрешна насока и може да ни се случи да имаме 100.000 нови случаи на инфекција со коронавирус на ден, изјави Ентони...

Дали повторно ќе се ракуваме?

Доктор Ентони Фаучи, раководител на Националниот институт за алергии и заразни болести на САД и врвен експерт за инфективни болеста, смета дека по пандемијата...

Зошто Трамп го замолкна водечкиот американски експерт за заразни болести?

На вчеравечерниот брифинг за печат Американскиот претседател Доналд Трамп им рече на новинарите дека не е лекар додека ја промовираше употребата на хидроксихолорокин, лек...