Ознака: ентони фаучи

САД размислуваат за ублажување на мерките за носење маски во затворен...

Водечкиот американски имунолог и медицински советник во Белата куќа, Ентони Фаучи, објави дека набргу ќе се променат упатствата за носење маски во затворен простор. На...

Фаучи: Сите вакцини против ковид-19 се безбедни

Водечкиот американски експерт за заразни болести, Ентони Фаучи, потврди дека вакцините против ковид-19 одобрени во САД се безбедни. Неговата изјава доаѓа откако регулаторите на САД...

Фаучи: Вакцината на „Астразенека“ е добра ако се решат сомневањата

Главниот епидемиолог на САД, Ентони Фаучи, изјави дека вакцината против ковид-19 на „Астразенека“ има добра ефикасност, но дека треба да се решат сомнежите за...

Фаучи е оптимист за враќање на животот во САД во нормала

Главниот американски епидемиолог и советник на претседателот Џо Бајден, Ентони Фаучи, рече дека е оптимист кога станува збор за можноста земјата да може да...

Фаучи: До крајот на летото ќе видиме напредок во борбата против...

Водечкиот имунолог во САД, Ентони Фаучи, изјави дека до крајот на летото или почетокот на есента ќе се забележи голем напредок во борбата против...

Фаучи: Студентите ќе бидат вакцинирани до 2022 година

Водечкиот американски епидемиолог, Ентони Фаучи, изјави дека апсолвентите во САД ќе бидат вакцинирани до есен, додека нивните помлади колеги најверојатно ќе бидат вакцинирани до...

Фаучи: Можно е маски да носиме и во 2022

Американскиот имунолог Ентони Фаучи денеска изјави дека е можно Американците заштитни маски да носат и во текот на 2022 година. Тој во интервју за Си-ен-ен...

Фаучи: Британската варијанта може да стане доминантна во САД до крајот...

Д-р Ентони Фаучи изјави дека британската варијанта на коронавирус се шири доволно брзо за да може да стане доминантен вид на вирусот во САД...

Фаучи може да здивне

Водечкиот американски епидемиолог Ентони Фаучи вчера зборуваше за „чувството на слобода“ и можноста да ја истакнува научната вистина за коронавирусот без страв од „последици“...

Фаучи: Допрва нè очекуваат најтемните денови во борбата против коронавирусот

Водечкиот американски имунолог Ентони Фаучи изрази загриженост дека можеби претстојат најлошите денови во САД во борбата против коронавирусот. Во исто време, тој се согласи со...