Ознака: „Титаник“

Изборот на нови судии во Апелација, може да ги врати „Ласкарци“,...

Судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци од 13 февруари 2019 година во која загинаа 16 лица и околу 30 беа повредени би можело да...

Кривичен суд: Во досудената казна затвор на Миле Јанакиески за „Титаник“...

Во пресудата врз основа на признание на вина на обвинетиот Миле Јанакиески за предметот „Титаник“, како и во решението од Апелација со кое се...

Лажната сцена од „Титаник“ – хит на Тикток

Култниот филм „Титаник“ од 1997 година е еден од најуспешните филмови на сите времиња, а една од сцените стана хит на социјалните мрежи, иако...

Апелација ја намали казната на Јанакиески за „Титаник“, Јанкулоска доби условна

Апелациониот суд Скопје денеска ја објави одлуката за случајот „Титаник“, со која жалбите на Миле Јанакиески, Гордана Јанкулоска и на Мунир Пепиќ, делумно се...

Легендарниот „Титаник“ во целост е прикажан во нов 3Д-приказ

Благодарение на првото дигитално скенирање на бродот „Титаник“, неговите остатоци се прикажани на сосема нов, досега невиден начин, пишува „Би-би-си“. Станува збор за најпознатиот брод...

Јанакиески доби 4 години и 6 месеци затвор, Јанкуловска 2 години...

Четири казни затвор и четири алтернативни мерки – условна осуда беа пресудени за обвинетите кои признаа вина во случајот „Титаник“. На поранешниот министер за...

Нуркање до остатоците на „Титаник“ за 250.000 долари

Компанијата „Оушн гејт експедишн“ кон крајот на минатата година почна да продава билети за посета на остатоците на најпознатиот брод на светот, „Титаник“. Нуркањето до...