Ознака: Наим Бајрами

Собранието ги избра Демири и Бајрами за министри по партиските препукувања

Собранието попладнево, во рамки на 143-тата седница, ги избра Илир Демири и Наим Бајрами за министри за здравство и за информатичко општество и администрација...

Џафери: Знаеме како работи Демири, на Бајрами треба да му се...

Премиерот го образложи предлогот за именување на министри Премиерот Џафери пред пратениците го образложи предлогот за именување на актуелниот директор на клиничката болница во Тетово,...