Ознака: Чет ГПТ

Штрајк во Холивуд поради „Чет-ГПТ“

Штрајк на писателите и сценаристите во Холивуд почна минатата недела, пред сѐ поради платите, но одбивањето на студијата како „Нетфликс“ и „Дизни“ да ја...

Европол издаде предупредување за употреба на четботот со вештачка интелигенција Чет...

Четботовите со вештачка интелигенција, како што е Чет ГПТ имаат темна страна и се подложни на криминална злоупотреба, предупреди денеска Европол, јави ДПА. Европол објави...

Човекот што го создаде Чет ГПТ се плаши од вештачка...

Сем Алтман, извршниот директор на компанијата што го создаде Чет ГПТ верува дека технологијата базирана на вештачка интелигенција ќе го преобликува општеството какво што...