Ознака: шеф

Бајден го назначи генералот Хо за нов шеф на НСА

Американскиот претседател Џозеф Бајден го назначи генерал-полковник на воздухопловните сили Тимоти Хо за шеф на Агенцијата за национална безбедност (НСА) и на американската сајбер-команда. Тој...

Дали новиот шеф на „Твитер“ може да предизвика политичка поларизација во...

Реакции по купувањето на познатата социјална мрежа од страна на Илон Маск Републиканците сега имаат порозов поглед на „Твитер“ и на „Тесла“ Илон Маск предизвика хаос...

Обвинителите бираат кој ќе биде шеф на обвинителство за организиран криминал...

Тече гласањето на кое 163-те јавни обвинители од земјава првпат на непосредни избори бираат нов шеф на Основното јавно обвинителство за гонење на oрганизиран...

Скандал во Данска – Шефот на военото разузнавање во притвор

Началникот на данската воена разузнавачка служба, Ларс Финдсен, доби мерка притвор поради неговата вмешаност во случај кој вклучува протекување строго доверливи информации, објавија локалните...

Фаворитот за нов шеф на дипломатијата мамел во својата биографија

Бугарија Димитар Гардев, кој се сметаше за фаворит на партијата Има таков народ за функцијата нов министер за надворешни работи на Бугарија, споделил неточна информација...

Убиен шефот на иранската нуклеарна програма

Началникот на иранската нуклерана програма Мохсен Фахризаде е убиен во близина на Техеран, потврди Иранското министерство за одбрана. Според соопштението, тој бил убиен во терористички...

Шефот на одделот за изборен криминал во САД поднесе оставка

Откога американскиот министер за правда, Бил Бар, ги овласти сојузните обвинители да поведат истрага за нерегуларности на претседателските избори во САД, шефот на одделот...

Љубовта е најсилниот зачин за шефот Влатко Огненовски!

Откако го погоди Аморовата стрела во Киев, Украина Огненовски верува дека заедно со сопругата Олга, која му даде нова димензија на неговиот живот, ќе успее...

Стефанова: Немам намера да конкурирам за шеф на СЈО

Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е...

Пентагон има нов шеф

Американскиот претседател, Доналд Трамп, објави дека вршителот на должност министер за одбрана, Патрик Шенахан, ја повлекол кандидатурата за прв човек на американската војска. Трамп рекол...