Ознака: ханој

Меридијани

Вашингтон - Американскиот претседател Џо Бајден и членовите на неговиот тим за национална безбедност ќе се сретнат со деловни директори во врска со сајбер-безбедноста....

Ким му се пожали на Путин од „лошата верба“ на Трамп

Лидерот на Северна Кореја Ким Јонг-ун на средбата со рускиот претседател Владимир Путин посочил дека САД се имале „лоша верба“ на самитот во Ханој,...

Судбината на севернокорејските дипломати зависи од успехот на Ким во Русија?

Лидерот на Северна Кореја Ким Јонг-ун, наводно, наредил егзекуција на четири министри за надворешни работи по неуспехот на средбата во Ханои со претседателот на...

Трамп и Ким не го потпишаа најавениот договор за денуклеаризација

Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун денеска во Ханој не го потпишаа најавениот договор за денуклеаризациоја, јави ДПА. Белата куќа соопшти дека...

Ким Јонг-ун од хотелот во Ханој ги избрка американските новинари

„Храбра и промислена стратегија“, напишаа јужнокорејските медиуми кога севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун го резервираше истиот хотел, во кој за време на средбата во Ханој...

Ким Џонг-ун пристигна во Ханој (видео)

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун пристигна во главниот град на Виетнам, Ханој, каде утре ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп. Патиштата од границата со...

Ким и Трамп пристигнуваат во Ханој

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и американскиот претседател Доналд Трамп денеска треба да пристигнат во главниот град на Виетнам, Ханој. Виетнам се подготвува денеска да го...

Тимот на Северна Кореја пристигна во Ханој во пресрет на вториот...

Специјалниот севернокорејски претставник за САД, Ким Хиок-чол синоќа пристигна во Ханој со севернокорејска делегација, пред одржувањето на самитот меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и...

Виетнам влезе во календарот на Формула 1

Шефовите на Формула 1 го потврдија вклучувањето на Виетнам во календарот за сезоната 2020 година. Трката во Ханој ќе биде претежно улична, а патеката ќе...

Трка од шампионатот во Ф1 ќе се вози и во Виетнам?

Виетнамските власти информираа дека во 2020 година во таа азиска држава ќе се одржи трка од Светскиот шампионат во Формула 1. Доколку е точна информацијата,...