Ознака: Управен суд

Управниот суд одби тужби поднесени од Алијанса и Алтернатива и Интегра

Четириесет тужби поднесени од Алијанса за Албанците и Алтернатива се одбиени попаднево од страна на Управниот суд, а досега, според информации од судот, одбиена е...

Левица: Секој наш приговор бил шаблонски одбиен за помалку од три...

Правниот тим на Левица, до архивата на Управниот суд утрово поднесе ги поднесе сите тужби против ДИК за изборни нерегуларности, преку кои, како што...

Левица поднесе 102 тужби до Управниот суд

Левица денеска поднесе 102 тужби за заштита на избирачкото прaво на подносителите на листите во Управниот суд, oткаде што информираат дека дополнително ќе соопштат...

До Управен поднесени тужби од две партии и една за повреда...

До Управниот суд до 18 часот пристигнале тужби од две политички партии, Интегра и Алијанса на Албанците, како и една од жител од Куманово...

Управниот суд одлучи во полза на Владата и ја поништи одлуката...

Управниот суд одлучи во полза на Владата и ја поништи одлуката на ДКСК по приговорот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“ во врска...

Управниот суд ја отфрли тужбата на Чулев против Владата

Владата соопшти дека како тужена страна, го доби решението од Управниот суд со кое тужбата на тужителот Министерство за внатрешни работи, застапувано од министерот...

Управен судија под истрага за злоупотреба на службена положба и овластување

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе наредба за спроведување на истражна постапка против едно лице,...

Една прифатена и три одбиени тужби поврзани со изборите

Управниот суд досега постапувал по четири случаи поврзани со претседателските и предвремени избори за градоначалник на општините Охрид, Ново Село и Дебар, од кои...