Ознака: Управен суд

Управниот суд ги одби сите тужби од партиите за изборите

Управниот суд ги одби сите 185 тужби што политичките партии ги поднесоа за изборите и ги потврди решенијата на Државната изборна комисија. „Денешните јавни расправи...

Управен суд денеска ќе одлучува за последните тужби за изборните резултати

Управниот суд денеска ќе одлучува за последните тужби за изборите на нова јавна седница, по што се очекува ДИК да ги објави официјалните резултати...

Управниот суд досега не прифати ниту една тужба во однос на...

Управниот суд и во вториот ден од својата работа не прифати ниту една од тужбите поднесени од политичките партии во врска со изборниот процес. Негативни...

Управниот суд ги одби сите тужби oд Левица во врска со...

Управниот суд попладнево ги одби и последните 23 од поднесените 101 тужба од Левица и ги потврди одлуките од Државната изборна комисија, кои оваа...

Македонски концепт поднесе тужба до Управниот суд

Македонски концепт во текот на вчерашниот ден поднесе тужба до Управниот суд против решението на Државната изборна комисија да не дозволи увид и пребројување...

Управниот суд ги отфрли сите тужби на Алијанса за Албанците и...

Управниот суд до денеска ги отфрли како неосновани сите 75 тужби поднесени од Алијанса за Албанците/Алтернатива, откако вчера одби половина. Засега отфрлена е и...

Управниот суд ќе ги разгледува тужбите на Левица

Управниот суд денеска на јавна седница ќе ги разгледува тужбите поднесени од политичката партија Левица. Партијата до судот поднесе 101 тужба, по однос на...

Нови шест тужби поднесени до Управниот суд, меѓу кои две од...

До Управниот суд попладнево се поднесени и заведени уште шест тужби по однос на одбиените приговори од Државната изборна комисија, а кои се однесуваат...

Бачев поднесе тужба за бришењето на името на коалцијата „Никогаш Северна,...

Претседателот на партијата Единствена Македонија и предводник на коалицијата „Никогаш Северна, само Македонија“, Јанко Бачев поднесе тужба до Управниот суд, откако ДИК го отфрли...

Управниот суд одби тужби поднесени од Алијанса и Алтернатива и Интегра

Четириесет тужби поднесени од Алијанса за Албанците и Алтернатива се одбиени попаднево од страна на Управниот суд, а досега, според информации од судот, одбиена е...