Ознака: тренинг

Македонските ракометари почнаа со тренинзи во Германија

Машката ракометна сениорска репрезентација на Македонија вчера пристигна во Германија, каде што утре (18 часот) ќе го започне своето осмо учество на европските првенства...

Kога треба да се запре со тренингот?

Малку истражувања покажуваат колку користењето на вашата максимална сила за време на секоја тренинг-сесија е всушност корисно, а многу повеќе објаснуваат зошто е тоа...

Два пропуста што може да се надминат со „тренинг“

УШТЕ ЕДНО НАВРАЌАЊЕ НА ПРАВНИТЕ ЕКСПЕРТИ НА СЛУЧАЈОТ „МИЈАЛКОВ“ Пропустите и слабостите во функционирањето на правниот систем во случајот „Мијалков“ уште еднаш излегоа на виделина....

Засилениот Металург ги продолжува подготовките во полн состав

  Металург ги продолжува подготовките во комплетен состав откако тренерот Зоран Кастратовиќ од денеска ги има на располагање и петте засилувања кои пристигнаа од странство. За...

Тројцата најдобри од лани беа најбрзи на првиот тренинг

ФОРМУЛА 1 - УТРЕ ПОЧНУВА НОВАТА СЕЗОНА Минатата година првите три места во првенството на Формула 1 ги освоија Луис Хамилтон, Валтери Ботас и Макс...

Физички и ментален тренинг за подобро здравје и расположение

Нема специфични тренинзи во ваква ситуација, сѐ се сведува на индивидуален избор, на техничките услови и на можностите, но на сите на кои им...

Астронаутите се подготвуваат за мисијата на „Старлајт“

  Американски астронаути и авијатичари минатиот месец тренираа во Хјустон, САД, за мисијата со екипаж на вселенското летало „Старлајт“ до Интернационалната вселенска станица, која би...

Металург ќе ја темпира формата за натпреварите во ЛШ

Со моите асистенти ќе настојуваме да донесуваме правилни одлуки, добро да го селектираме тимот и да се подготвиме за сезоната што ни претстои, вели...

Деца ја тренираат „глумата“ на Нејмар

Најмладите постојано се обидуваат да ги изведат потезите на бразилскиот репрезентативец Нејмар, со што одредена група деца го имитираше паѓањето на славниот фудбалер, кое...

Ловџиски кучиња не бараат галење туку многу тренинг на терен

Изложбите се награда и признание за сиот мој труд вложен во одгледувањето на кучињата, вели Виктор Ѓоргиев Изложба е вид приредба на која се оценуваат...