Ознака: технички преглед

Вработен во станица за технички преглед, заверил сообраќајна дозвола без направен...

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.К.(49) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Автобуси во јавниот превоз возеле со неисправни сопирачки и уреди за...

Неисправени уреди за сопирање и за управување, неисправни светлосно сигнални уреди, непродолжена регистрација и недостатоци на опрема, се недостатоци што се откриени кај автобуси...

Нови построги правила за технички преглед на возила

Во Србија од вчера почна да се применува новиот правилник за проверка на исправноста на возилата, а во него се содржани многу построги контроли...