Ознака: струмичко

Двајца кандидати за испразнетото градоначалничко место во Ново Село

Никола Андонов од СДСМ и Николчо Стоилков од ВМРО ДПМНЕ се кандидати за градоначалник на општина Ново Село на изборите што ќе одржат на...

Во Струмичкo вчера осум пожари на отворено

Пожарникарите од ТППЕ Струмица вчера гаснеле осум пожари на отворено во Струмичкиот регион. Интервенирале во селата Баница, Просениково, Сачево, Куклиш, Муртино, Старо Коњарево, Колешино...

Пожари на неколку локации во Струмичко

Пожар се појави денес во Моноспитовското блато. Таму гори трската во внатрешниот дел на Блатото, кое е последното мочуриште во Македонија. Според очевидци, од овој...

Колкави се штетите во Струмичко ќе се знае по процените на...

Не се алармантни штетите од невремето што го зафати викендов струмичкиот регион, зашто поголемиот дел од производството е под фолии и заштитено, истакна вчера...

Колкави се штетите во Струмичко ќе се знае по проценките на...

Не се алармантни штетите од невремето што го зафатија викендов струмичкиот регион зашто поголемиот дел од производството е под фолии и заштитено, рече денеска...

Почна поценката на штетите во Струмичко, најпогодени пиперот и житата

Градинарските култури, посебно пиперот, како и посевите со пченица, се најоштетени од вчерашното невреме што го зафати струмичкиот регион. Ова го покажува првичната проценка на...

Атарите на селата Муртино и Сачево се најпогодени од невремето во...

Посевите на отворено и пластениците во атарите на селата Муртино и Сачево се најпогодени од вчерашното невреме што го зафати струмичкиот регион. Посевите на отворено...

Поројниот дожд и градот предизвикаа штети во Струмичко

Невреме со пороен дожд, проследен со силен ветар и град, за дваесетина минути предизвика поплавување на сообраќајници и две улици во Струмица. Локалниот пат од...