Ознака: струмичко

Во Струмичко се приведени крадци

Полициски службеници од Полициското одделение Ново Село утрово во 05.40 часот во Ново Село, Струмичко, ги лишиле од слобода С.Џ. (26) од Струмица и...

Трговците од Струмичко стравуваат од недостиг на домати и краставици и...

Трговците и извозниците од Струмичко стравуваат дека во јули и август ќе бараат килограм повеќе домати и краставици од вториот производствен турнус, бидејќи производството...

Локализиран пожарот во Струмичко

Локализиран е пожарот кој избувна вчера претпладне во атарите на селата Радичево и Дукатино во Општина Василево и зафати 20 хектари нискостеблеста шума. Пожарникарите и...

Пожар во Струмичко, горат 20 хектари нискостеблеста шума

Пожарот кој избувна претпладне во атарите на селата Радичево и Дукатино во Општина Василево и зафати 20 хектари нискостеблеста шума, се уште не е...

Запленета марихуана во Струмичко

Врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Струмица денеска извршиле претрес во домот на лицето О. И. (20) од струмичкото село Свидовица,...

Кривични пријави за свадба со 300 гости во Струмичко и 80...

Свадба со 300 гости била организирана на последниот февруарски ден оваа година во Банско, Струмичко. Полицијата соопшти дека поднесени се кривични пријави против три лица...

Приведени крадци од струмичко

Уапсени се три лица во струмичко за сторени тешки кражби на подрачјето на Струмица и околните села, соопшти МВР. Отсекот за криминалистичка полиција при СВР...

Во возило кај Струмичко пронајдени 55 мигранти

На локалниот пат кој води кон селото Триводи, Струмичко, полициски службеници забележале товарно возило без регистарски ознаки. Возачот, откако го забележал службеното моторно возило, запрел,...

Како Мите – не се сите!

Драги деца од денеска воведуваме нова рубрика на страниците на „Колибри“, која ја насловивме „Гостин-уредник“. Имаме чест прв да ни гостува и некој збор...

Користољубие причина за второто убиство кај браната Турија

Полицијата соопшти детали за убиството на струмичанецот кој се водеше за исчезнат, а неговото тело потоа беше пронајдено во водите на браната Турија. Според...