Ознака: СОС Детско село

СОС Детско село ќе го одбележи Денот на згрижувачките семејства во...

Денот на згрижувањето во Македонија, кој традиционално се одбележува на 1 јуни, е ден посветен на подигнување на свеста за значењето и важноста на...

За сигурна иднина – ново стратешко партнерство на СОС Детско село...

Еуролоинк осигурување е новиот стратешки партнер на СОС Детско село. Лидерот на пазарот на неживотно осигурување и членка на групацијата ГРАВЕ ја препозна благородната...

Шпаркасе Банка со можност за индивидуални донации за „СОС Детско село“...

Во рамките на долгогодишната соработка помеѓу Шпаркасе Банка и СОС Детско село, а со цел подобрување на квалитетот на животот на децата без родителска...

Средствата од хуманитарниот ракометно-музички спектакл врачени на „СОС детско село“

„Ви благодариме од срце! Четиристотини и шеесет деца и млади без родителска грижа растат во семејство благодарение на вас“, пишува на врамениот дрес што...

Ракометните ѕвезди пред полна сала ќе играат за дечињата од СОС...

Сите билети за ревијалниот натпревар меѓу македонската ракометна репрезентација и селекцијата на ветерани се распродадени. – Билетите за хуманитарниот ракометно-музички настан се распродадени. ВИ БЛАГОДАРИМЕ...

Алкалоид станува партнер на СОС Детско село

СОС Детско село е дел од интернационална организација којашто работи во 136 земји во светот веќе 70 години и е посветена на помош и...

РФМ ќе го донира приходот од ракометниот спектакл во „СОС Детско...

Ракометната федерација на Македонија, со особена чест и задоволство го најавува мечот на деценијата, во чии рамки спортските сили ќе ги одмерат ракометните ветерани...

Отворен Центар за поддршка на згрижувачки семејства во СОС Детско село

Во СОС Детско село во Скопје денеска официјално беше отворен Центарот за поддршка на згрижувачки семејства. Во моментов во земјава има 327 згрижувачки семејства...

Општина Битола и „СОС Детско село“ започнаа кампања за зголемување на...

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски одржа работна средба со претставници на приватната установа за семејна заштита „СОС Детско село“, Жарко Трајков и Александра...

Градоначалничката Арсовска го посети СОС Детското село

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денес посети дел од згрижувачките семејства на СОС Детско село Скопје кои згрижуваат и овозможуваат топол дом и...