Ознака: семејство

Притвор и кривична пријава за убиецот на семејството од Дебар

Кривична пријава за убиство против 28-годишната Б.П. денеска до Основното јавно обвинителство поднесе Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар. Како што соопшти МВР, кривичната пријава...

Куртоа го напушти Лондон поради семејството

Белгискиот голман Тибо Куртоа по седум години си замина од Челзи, а најголема причина за тоа е неговото семејство. - Ако неговото семејство беше во...

Се скарал со родителите, па се прободел со нож во стомак

Во куќата сопственост на С.С. во Гостивар вчера околу 16 часот дошло до несогласување во семејството и во еден момент синот на сопственикот, Б.С....