Ознака: семејство

Домашните слави да се слават исклучиво во кругот на семејството

Комисијата за односи со верските заедници во пресрет на периодот во кој голем број на семејства ширум државата ги чествуваат домашните православни празници упатува...

Десет филма во кои ќе ужива целото семејство

За бегство од реалноста Бајковидните глетки никогаш никого не го оставаат рамнодушен, па така е и со магичните филмови што прикажуваат некои од најпознатите приказни...

Приведен охриѓанец поради малтретирање на семејството

Поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело „телесна повреда“, синоќа во 22.30 часот во СВР Охрид бил лишен од слобода...

Мајката на Мицкоски позитивна на коронавирус, тој вели дека немале контакт

Мајката на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е позитивна на ковид-19. Мицкоски ја потврди информацијата, коментирајќи дека со неа се немал видено подолго време. Направено...

Семејство од Берово патувало со автомобил за време на полициски час

Четири лица од Берово, членови на едно семејство, се обвинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот. И покрај тоа што знаеле...

Семејство во САД било на заедничка вечера – тројца умреле од...

Грејс Фуско (73), мајка од Њу Џерси, умрела во средата од коронавирус, незнаејќи дека нејзините деца биле заразени. Нејзиниот најстар син и ќерка починале непосредно...

Во семејството се негува најубавото човеково чувство – љубовта

Во семејството се вложуваат големи надежи, но тоа има навистина големи задачи. Семејството треба секому од неговите членови да му овозможи добро живеење, стабилни...

Полицајка во Косово ги убила родителите и браќата, па се самоубила

Полициска службеничка во Гњилане убила четворица членови од нејзиното семејство, па извршила самоубиство, пренесуваат косовските медиуми. Се претпоставува дека полицајката В.Б. ги убила двајцата родители...

Семејството е татковина на љубовта

проф. д-р Кирил Темков Свадбите се едни од најважните и највеселите средби на луѓето. На младенците им се посакува среќа, им се упатуваат искрени желби...

Помош и сместување за семејството што изгуби две деца во пожарот...

Министерството за труд и социјална политика ќе обезбеди еднократна парична помош и сместување на семејствата кои вчера ги загубија домовите во пожарот во Шуто...