Ознака: РАКОМЕT

Македонките некомплетни и против фаворизираната Норвешка

Ракометарките ги почнаа мини-подготовките, а селекторот Љубомир Савевски не ќе може да смета на неколку стандардни репрезентативки РАКОМЕT - ЕВРОКУП НА ЕХФ Женската ракометна репрезентација на...