Ознака: потрага

Солзите на Ромина ја оживеаја потрагата по Сала

Покрената е нова потрага по фудбалерот Емилијано Сала откако беа собрани 300 илјади евра за нејзино финансирање, преку интернет-кампања, објавува британски „Гардијан“. Официјалната потрага по...

Потрага низ пустошот во Брумадињо

Бројот на загинати лица по пукањето на рударска брана во близина на градот Брумадињо во југоистичниот дел на Бразил порасна на 40, додека екипите...

Семејството и пријателите на Сала сами ќе продолжат да го бараат...

Семејството и пријателите на фудбалерот Емилијано Сала планираат да ангажираат бродови и приватно да продолжат да го бараат аргентинецот, откако властите ја прекинаа потрагата...

Минута молк на дуелите од Премиер лигата во спомен на Сала

Веста дека потрагата по Емилијано Сала и пилотот Дејвид Иботсон е прекината, што според многумина значи дека фудбалскиот свет ја прифати веста за трагичниот...

Запрена потрагата по фудбалерот Емилиано Сала

Полицијата ја запре потрагата по фудбалерот Емилиано Сала и пилотот Дејвид Иботсон, откако спасувачите не успеаа да го пронајдат исчезнатиот авиот, пренесува Би-би-си. Аргентинскиот 28-годишен...

Ако не ви се јавам, знаете што се случило

Продолжува потрагата по авионот во кој патувал 28-годишниот фудбалер Емилијано Сала, кој исчезна над Каналските Острови при патувањето од Франција кон Велика Британија. Пред...

Пронајдени остатоци од францускиот воен авион, неизвесна судбината на пилотите

Остатоци од францускиот воен авион „Мираж 2000Д“, што денеска за време на снежна бура исчезна од радарите во близина на границата со Швајцарија, се...

Се трага по францускиот воен авион „Мираж“ што исчезна од радарите

Француски воен авион со два пилота денеска исчезна од радарите во област во близина на границата со Швајцарија, за време на лет. Портпаролката на француските...

Потрагата по тајландските момчиња – од очај до радост

Дванаесетте момчиња и нивниот фудбалски тренер беа пронајдени во пештерата во која се загубија, во Тајланд, по деветдневна потрага. Групата се наоѓа на растојание помеѓу...

Крај на потрагата- Малезискиот авион остана мистерија

Потрагата по авионот на компанијата „Малезија ерлајнс“ МХ370, која 90 дена ја спроведуваше приватна американска фирма, денеска и официјално заврши.  По малезискиот авион трагаше компанијата...