Ознака: потрага

ЦУК: Спасувачка ноќна потрага по изгубено лице на Плачковица

Спасувачка ноќна потрага по изгубено лице на планината Плачковица се одвивала вчера, од крајот на денот. По јавувањето на 112 во ЦУК, како што информираат...

Напред, во потрага по сојузници

Универзалните човекови правa, вредностите на мултилатерализмот и принципите на меѓународното право, во контекст на државноста на Македонија и нејзината меѓународна позиција, константно се „тестирани“...

Девојчето од снимката во Виена не е Данка Илиќ, потрагата продолжува,...

Австриската полиција рано утринава соопшти дека двегодишната Данка Илиќ, која исчезна минатиот вторник во приградската населба Бањско поле, во близина на Бор во Србија,...

Над 50 сослушани во истрагата за исчезнатото девојче во Бор, тројцата...

Четврти ден се одвива потрагата по малата Данка Илиќ, двегодишното девојче кое исчезна во вторникот околу 13.45 часот во приградската населба Бањско Поле, во...

Нема надеж за спасување на исчезнатите по уривањето на мостот во...

Се претпоставува дека шестмината исчезнати по уривањето на мостот во Балтимор не ја преживеале несреќата, при што потрагата по нив привремено е прекината, соопштија...

Стотици лица и дронови трагаат по исчезнатото девојче во Бор, се...

Трае потрагата по двегодишнотот девојче кое исчезна вчера околу 13.45 часот во приградската населба Бањско Поље, недалеку од Бор во Србија. Данка Илиќ во...

Прегледани над 50 камери, подруми, манастири, речното корито на Вардар, МВР...

Петти ден ја нема 14-годишната Вања Ѓорчевска, која исчезна на 27 ноември одејќи накај училиште во 7 часот. Министерот Оливер Спасовски изјави дека се прегледани...

Во потрагата по Вања е вклучен и Интерпол, МВР демантира дека...

За пронаоѓање на 14-годишната Вања Ѓорчевска вклучени се целосните капацитети на СВР Скопје, извршени се разговори со блиските на девојчето, податоците за случајот се...

Спасовски тврди дека МВР интензивно работи на пронаоѓање на исчезнатата Вања,...

Министерството за внатрешни работи активно се вклучи во потрагата веднаш по добивањето на пријавата за изчезнувањето на девојчето од Скопје и на нејзино пронаоѓање...

МВР објави фотографија од Вања Ѓорчевска во регистарот на исчезнати

Министерството за внатрешни работи (МВР) со фотографија и опис ја објави Вања Ѓорчевска во регистарот на исчезнати лица на Македонија. - Ѓорчевска Вања, татко Александар,...