Ознака: потрага

Во Лепенец пронајден автомобилот „бмв“ со безживотните тела на тројцата патници

Пронајден е автомобилот „бмв“ со косовски таблици и безживотните тела на тројцата патници во реката Лепенец, во близина на местото каде што вчера падна...

Нуркачи и дронови трагаат по исчезнатите во Лепенец, вклучени и полицијата...

Полицијата, војската, нуркачки тимови и доброволци се меѓу екипите кои учествуваат во пронаоѓање на тројцата косовски државјани кои со автомобил излетаа во реката Лепенец...

Во тешки услови се трага по исчезнатите во Лепенец, реката е...

Сѐ уште се трага по исчезнатите лица во реката Лепенец, информираше за МИА, директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов. Тој рече...

Потрагата по две киднапирани тинејџерки во САД заврши со пронаоѓање на...

Телата на седум лица беа пронајдени вчера во куќа во американската сојузна држава Оклахома, соопштија властите. Меѓу жртвите се две исчезнати тинејџерки, осомничениот за...

Во Турција вечерва прекинува потрагата по преживеани

Шефот на турската Агенција за управување со катастрофи и вонредни состојби (АФАД), Јунус Сезер, изјави дека потрагата и спасувањето ќе заврши денеска навечер. Досега се...

Пронајдени четири исчезнати лица на Кожув откако биле недостапни повеќе од...

Четири исчезнати лица на планината Кожув, денеска биле пронајдени живи и здрави од гевгелиските службеници при Системот за управување со кризи и доцна попладнево...

Потона товарен брод во Кинеското море, се трага по осум членови...

Јапонската и јужнокорејската крајбрежна стража трагаат по осум членови на екипажот на товарниот брод што во текот на ноќта потона во Кинеското Море, југозападно...

Запрена спасувачката акција во Дњепар, 20 лица и натаму се водат...

Тимовите за вонредни состојби ја прекинаа потрагата по исчезнати лица под урнатините на високата станбена зграда погодена од руски проектил во украинскиот град Дњепар...

Потрагата по исчезнатиот во кратовско продолжува и со помош на кучиња...

Регионалниот Центар за управување со кризи Кратово известува дека и во текот на денешниот ден продолжува потрагата по изчезнатото 41-годишно лице со попреченост од...

Пронајдено телото на Пламен Христов и уште едно тело за кое...

По неколкудневна потрага е пронајдено телото на бугарскиот турист Пламен Христов, кој исчезна пред една недела. Телото е пронајдено под врвот Вихрен на планината...