Ознака: потрага

Неуспешна потрагата по Бугаринот Бојан Петров

Спасувачката акција за пронаоѓање на бугарскиот алпинист Бојан Петров, кој во почетокот на мај исчезна на Хималаите, при искачувањето на врвот Шишапангма (8.027 метри),...

МВР вклучена во потрагата по двајцата косовски полицајци

Македонската во координација со косовката полиција трага по двајцата полицајци од Косово кои синоќа со возило излетале во реката Лепенец, од косовската страна на...

Социјалдемократијата во потрага по сопствениот идентитет

Политичкиот систем на Р. Македонија е соочен со проблемот на (не)функционирањето на политичките партии. Причините за тоа се во недоволната програмска профилираност или поточно...