Ознака: потрага

Полицијата трага по 88-годишен скопјанец

Полицијата трага по 88-годишен скопјанец, кој го напуштил домот и заминал во непознат правец. Вчера во 14:30 часот во СВР Скопје, Р.Е.(45) од Скопје, пријавил...

Се трага по 31 лице по смртоносен бродолом во Индонезија

Најмалку четири лица загинаа при бродолом во Индонезија, а спасувачките екипи се во потрагата по 31 лице кои се водат за исчезнати. На рибарскиот брод...

Потрага по шестгодишно дете кое исчезна во поплавите во Босна

Продолжува потрагата по шестгодишното дете кое вчера исчезна во надојдената вода при поплавите кои што ја зафатија Босна и Херцеговина. Вчера попладне спасителите детално...

Продолжува потрагата по маж кој исчезна во водите на Вардар

Полициски екипи изутрината ја започнаа потрагата по маж кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Припадници на полицијата...

Маж исчезнал во водите на Вардар

Припадници на полицијата и пожарникари повеќе од три часа трагаат по маж кој паднал во водите на Вардар на излезот од Гостивар. Гостиварец во полиција...

По 35 часа потрага пронајдени мртви четворицата исчезнати на Крит

Во автомобилот кој бил повлечен од надојдената река, претпладнево беа пронајдени телата на четворицата исчезнати на грчкиот остров Крит, по речиси 35 часа потрага,...

Семејството моли за помош: Маж исчезна во Скопје

Семејството моли за помош, Алибен е исчезнат веќе трет ден. Алибен е виден последен пат на 1 февруари, како излегува од дома во Маџир Маало...

Нуркачите ја започнуваат потрагата по Сала и исчезнатиот авион

Специјални нуркачки екипи наскоро ќе почнат потрага по фудбалерот на Кардиф, Емилијано Сала и пилотот на исчезнатиот авион во водите кај Каналските Острови, објавија...

Спасувачката акција во Бразил прекината поради нова опасност

Бразилските власти донесоа одлука за времен прекин на потрагата по преживеани по трагедијата предизвикана во петокот по попуштањето на рударска брана во близина на...