Ознака: подготовки

Металург го објави планот за подготовки за новата домашна и европска...

РАКОМЕТ Се надевам дека до почетокот на подготовките ќе го комплетираме тимот со кој ќе се обидеме да направиме исчекор на европската ракометна сцена и...

Б-репрезентацијата почнува подготовки за првиот тест

РАКОМЕТ Селекторот Лазаров повика млади ракометари што настапуваат во домашното првенство за мечевите со селекцијата на Србија во Ниш викендов Селекторот и капитен Кирил Лазаров денеска...

Висински подготовки, контролни турнири, меѓународни настапи… пред ЛОИ во Токио

Главна цел на сите овие подготовки на македонските олимпијци e остварување на посакуваната цел, а тоа е освојување медал во Токио. Досега норми за...

Каевски: Пописот е многу значаен за планирање на соодветен развој на...

Подготвени се сите здравствени протоколи и преземени се сите мерки за заштита на здравјето на граѓаните што се попишуваат, како и на попишувачите. Пописот...

Почнуваат подготовките за прием и чување на вакцините против ковид-19

На предлог на Министерството за здравство, Владата ја разгледа и усвои Информацијата за вакцинацијата против ковид-19 и ги задолжи Министерството за внатрешни работи, Агенцијата...

Засилениот Металург ги продолжува подготовките во полн состав

  Металург ги продолжува подготовките во комплетен состав откако тренерот Зоран Кастратовиќ од денеска ги има на располагање и петте засилувања кои пристигнаа од странство. За...

Металург ја почна втората фаза од подготовките

Ра­ко­ме­три­те на Ме­та­лург попладнево ја поч­наа вто­ра­та фа­за од под­го­то­вки­те за но­ва­та се­зо­на, при што тре­ни­ра­а во гру­пи до по пет игра­чи, ка­ко што...

Пандемијата прекина врвни подготовки на Ивановски во Кенија

АТЛЕТИКА Првпат во мојата спортска кариера се соочив со ваква чудна ситуација, и тоа токму во моментите кога планирав да реализирам подготовки на врвно и...

Металург со мини-турнејата во Србија ги заокружи подготовките

Задоволен сум што екипата секојдневно напредува, благодарение на посветеноста и сериозноста со која работат играчите, изјави Кастратовиќ, тренерот на Металург Ракометарите на Металург во изминатите...

Коронавирусот влијаеше на подготовките на кинеските шахисти

Лирен, кој се смета и за еден од фаворитите на турнирот во Русија, се подготвува дома, Ванг е во Токио, а и двајцата ги...