Ознака: подготовки

Одбојкарите ги почнаа подготовките за нов пласман на ЕП

Репрезентацијата, предводена од новиот селектор Хари Наковски, се подготвува во Струмица, а во пресрет на квалификациите за ЕП 2026, кои почнуваат во август годинава...

Лазаров: Ќе реализираме кратки, интензивни и квалитетни подготовки

Ќе пробаме да создадеме добра хемија, а момците со гордост ќе го носат македонскиот дрес. Ние сме млада, полетна репрезентација и како селектор задоволен...

Ким Џонг-ун најави интензивирање на подготовките за можна војна

За време на состанокот на највисоката партија на Северна Кореја посветен на воени прашања, севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун најави интензивирање на подготовките за можна...

Подготовки за активна поддршка со оружје и муниција за Украина

Бугарија Подготвил: Mарјан Велевски Новиот бугарски министер за одбрана Тодор Тагарев рече дека Бугарија се обидува да ја зајакне својата поддршка на ЕУ за снабдување на...

Одреден составот за подготовките за вториот настап на кадетски мундијал

РАКОМЕТ Репрезентацијата ќе има подготовки во Маврово, од 24 јуни, а предвидени се и две пријателски средби на гости со Унгарија, на 13 и на...

Научниците ги повикуваат членките на Г7 да бидат поподготвени за следната...

Научниците ги повикаа членките на Г7 да преземат итна акција за справување со неподготвеноста на светот за следната пандемија, предупредувајќи дека земјите во развој...

По двата меча со Црна Гора, следува „Кроација куп“ во Хрватска

РАКОМЕТ - ПОДГОТОВКИ ЗА СП 2023 Македонската сениорска ракометна репрезентација минимално загуби, со 30-31 (14-18), во вториот контролен меч со соодветната селекција на Црна Гора...

Македонските фудбалери (У21) ги почнаа подготовките за дуелите со Ерменија и...

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година денеска во Скопје започна со мини подготовки за двата завршни натпревари во евроквалификациите против соодветните селекции на Ерменија и Украина. На...

Подготовки за вакцинација со четврта доза

Израел Израел повторно се покажува како пионер во борбата против пандемијата на коронавирусот. Израелските власти на луѓето над 60 години и на вработените во здравството...

Металург почна со подготовките за новата сезона

Ракометарите на Металург попладнево во салата „Автокоманда“ во Скопје ги почнаа подготовките за новата натпреварувачка сезона. Подготовките ќе бидат поделени во три фази според планот...