Ознака: подарок

Во Кавадарци за секое прваче подарок садница од дрвото дуглазија

Годинава во сите основни училишта во општината Кавадарци сите 349 првачиња добија како подарок садница од зимзеленото дрво дуглазија, кое по своја желба ќе...

Искрените роденденски желби се најубав подарок

Етика за млади Порано кај нас не се славеа родендени, туку имендени. Но сега речиси сите го прифативме убавиот обичај на потсетување на денот на...

Подарок од Украина експлодираше во седиштето на полската полиција

Подарок што командантот на полската полиција го доби при неодамнешната посета на Украина експлодирал во полициско седиште во Варшава и полесно се повредени командантот...

Собирате сликички? В сабота, подарок албум со фудбалските суперѕвезди во „Нова...

В сабота, 30 април, во празничниот троброј на „Нова Македонија“ добивате подарок албум, TOP CLASS 2022! Во новата колекција на Панини TOP CLASS 2022, на...

Специјален подарок од внуците за 90-от роденден на Томислав Маниќ

На ветеранот и еден од зачетниците на македонската забавна музика Томислав Маниќ неодамна внуците му приредиле вистинско изненадување, по повод 90-от роденден. Петар и...

Спакувајте ги подароците совршено со помош на вашата креативност

Амбалажата и пакувањето на подароците за најблиските се еднакво важни како и самиот подарок во текот на новогодишните и божиќните празници. Се разбира, може...

„Скопје за почетници, добро упатени и понављачи“ – подарок за...

„Нова Македонија“ ви го подарува стрип-изданието „Скопје за почетници, добро упатени и понављачи“ во овој празничен новогодишен број на весникот. Станува збор за стрип...

Папата им испрати подарок на затворениците – 15.000 сладоледи

За време на едно од најжешките лета во историјата на Италија, папата Франциско испрати 15.000 сладоледи на затвореници во два римски затвори, објави денеска...

Фондацијата „Д-р Михаил Левенски“ подари 500 книги за училиштата

Со овој дар изразуваме почит и кон наставниот кадар и вработените во училиштата, за нивните заложби за едукација и градење здрава младина којашто понатаму...

Мурал во чест на Карел Апел подарок за Скопје

Скопје доби уште еден мурал, мурал подарок во чест на големиот холандски уметник Карел Апел, насликан на домот на културата „Кочо Рацин“, чиј автор...