Ознака: парно

Продолжува грејната сезона поради временските услови

АД Електрани на Македонија информира дека за утре се создадени услови за испорака на топлинска енергија. - Ги информираме потрошувачите приклучени на системот за централно...

ЕСМ: Греењето во Скопје е исто за сите, за рекламации обратете...

Греењето на подрачјето на град Скопје за сите потрошувачи се одвива од 6 до 22 часот и со внатрешна температура меѓу 20 и 21...

Битола добива парно греење, завршија градежните работи на топловодот од РЕК...

Завршија градежните работи на топловодот од РЕК Битола до Битола и веќе започнуваат активностите за изградба на топловодната мрежа во самиот град, истакна премиерот...

Парното поскапува за 4,51 отсто

Парното ќе поскапи 4,51 процент, соопшти денеска претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), Марко Бислимоски. Како што информира Бислимоски на прес-конференција, тоа на сметка...

РКЕ ќе објави нова цена на парното што ќе важи од...

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) денеска треба да објави нова цена на топлинската енергија во Скопје, што ќе се применува од...

ЕСМ снабдување со топлина: Потрошувачите, заедниците на сопственици и управителите да...

ЕСМ Снабдување со топлина ДООЕЛ Скопје ги повикува потрошувачите да ги завршат интервенциите на внатрешната грејна инсталација, да овозможат пристап на екипите на компанијата...

Бислимоски: Доколку не работи ТЕ-ТО ќе ни се случи ценовно цунами

Доколку не работи ТЕ-ТО ќе ни се случи ценовна катастрофа со топлинската енергија во Скопје а ние тоа нема да го дозволиме. Затоа нема...

Откако ќе добијат дозвола од Скопје најбрзо можно ќе постават цевки...

АД ЕСМ соопшти дека е подготвен, по добиена дозвола од Градот Скопје, да ги постави новите топловодни цевки на мостот „Беласица“ и ќе вложи...

Исклучените потрошувачи може бесплатно да се приклучат на парно до 31...

ЕСМ Снабдување со топлина нуди можност за бесплатно приклучување на исклучените потрошувачи до 31 август 2023 година, информираат од ЕСМ. - Со цел да им...

За да нема ценовен шок и годинава ќе се субвенционира парното...

Во Буџетот има одвоено средства во износ од 250 милиони евра за антикризни мерки, а една од антикризните мерки е и субвенционирање на парното...