Ознака: парно

Договорите за парно ќе се праќаат и по пошта, а ќе...

Склучени се 950 Договори за снабдување со топлинска енергија со потрошувачите, во пунктовите на ЕСМ Снабдување со топлина ДООЕЛ Скопје, заклучно со денешниот ден...

Од утре корисниците на парно греење во Скопје ќе треба да...

Од утре корисниците на централното греење ќе треба да потпишат нови договори со ЕСМ Снабдување ДООЕЛ Скопје, информира денеска помошник директорката за производство од...

Почна грејната сезона во Скопје, парно имаше само рано наутро

Грејната сезона во Скопје за сите приклучени на мрежата за централно греење ќе започне од денеска со исти услови како и претходно, односно со...

Во 105 објекти во Скопје има дефекти и нема услови за...

Во 105 објекти не се обезбедени потребните услови за испорака на топлинска енергија, информираат од ЕСМ-Снабдување со топлина. -Апелираме до потрошувачите, заедниците на сопственици и...

Пендаровски: Ви гарантирам, ако нема парно за граѓаните во Скопје, и...

Владата е децидна дека грејната сезона ќе почне на 15 октомври и дека скопјани нема да останат без парно греење. Тоа нека биде тест...

Ќе купуваме гас од Србија во замена за струја, на 15...

Во домовите во Скопје ќе има парно на 15 октомври, вели Виктор Андонов, советник за енергетика во Кабинетот на премиерот. Во прилог на ваквото тврдење...

БЕГ–Производство: Немаме обврска да продолжиме со дејноста во новата грејна сезона

Балкан Енерџи Груп БЕГ – Производство нема правен основ да располага со топланите, нема обврска да продолжи со вршење на дејноста во новата грејна...

Парното од денеска поскапува, се подготвуваат нови антикризни мерки

Парното греење од денеска поскапува за 14,18 проценти, а месецов се очекува повторно да биде прогласена криза состојба во енергетиката. Од Владата најавуваат нови...

РКЕ утврди цена за парно – сметките на граѓаните остануваат исти

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ја утврди цена на топлинската енергија согласно актуелните берзански цени на природниот гас. -Одлуката е донесена на...

Ковачевски: Парно ќе има во текот на целата грејна сезона, скопјани...

Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска и овој викенд и во текот на целата грејна сезона со соодветна температура, соопшти на...