Ознака: обраќање

Кои се руските црвени линии?

Иако многумина очекуваа во годишното обраќање на нацијата рускиот претседател Владимир Путин да се фокусира на надворешните проблеми и судири, тој главно говореше за...

Божиќното обраќање на кралицата на врвот на ТВ-рејтинзите во Британија

Божиќниот говор на кралицата: „Вие не сте сами“,  кој се фокусираше на надеж среде пандемија, се најде на врвот на телевизиските рејтинзи ноќта на...

Бајден ќе ѝ се обрати на јавноста во пресрет на Денот...

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, денес ќе ѝ се обрати на јавноста по повод пандемијата на коронавирус и празниците. Говорот ќе го одржи пред...

Макрон: Нема да се откажеме од нашите вредности

Франција повторно беше цел на терористички напад, порача францускиот претседател Емануел Макрон во Ница, каде утрото беа убиени три лица. Макрон рекол дека Франција воведува...

Пендаровски се обрати по повод 25-годишнината од Четвртата светска конференција за...

Претседателот Стево Пендаровски преку видеопорака се обрати на состанокот по повод 25-годишнината од Четвртата светска конференција за жените, што се одржа во рамки на...

Пендаровски до студентите на првиот академски час: Пред вас се најубавите...

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на првиот академски час за бруцошите на Правниот факултет „Јустинијан Први“ во Скопје. На студентите им порача дека пред...

Реакции по одлуката на претседателот на државата

Набргу по јавното обраќање на претседателот Стево Пендаровски, на кое објави дека нема да прогласи ново продолжување на вонредната состојба, на социјалните мрежи со...

Претседателот Пендаровски напладне ќе се обрати на јавноста

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска напладне ќе има обраќање во кое ќе ги соопшти своите ставови во врска со вонредната состојба, свикувањето нова...

Британската кралица в недела ќе се обрати во јавноста

Британската кралица Елизабета Втора в недела во 21 часот ќе се обрати во јавноста во живо од Бакингамската палата, поради епидемијата на коронавирусот. Бројот на...

Наташа Петровска: Време е да се преиспитаме кој како се однесува

Откако и Битола стана еден од градовите во које има заболен од коронавирус, и осоебно по сместувањето на 45 повратници од Малта во хотелот...