Ознака: нова сезона

„Дамски гамбит“ нема да добие нова сезона

Во последните недели, на социјалните мрежи се појави информација дека наскоро ќе биде прикажана втората сезона од популарната серија „Дамски гамбит“. Споменатите информации се...

Во новата сезона ќе има Куп на НБА, по примерот на...

КОШАРКА Ова е концепт што се врти во лигата околу 15 години. Тоа не е нов концепт во спортот. За оние што го следат особено...

Веќе почна новата сезона, последна пред реформите во ЛШ

ФУДБАЛ - САМО ТРИ ДЕНА ПО ФИНАЛЕТО Во УЕФА беа извлечени двојките за прелиминарната фаза од квалификациите за пласман во новата сезона на ЛШ, три...

Нова сезона од новата серија со Кери Бредшо

Се ближи втората сезона на серијата „Енд џаст лајк дет“ и откако донекаде закрепнавме од шокот и смртта на главниот лик, дознаваме како неговиот...

Во новата сезона на ЛШ ќе играат барем 12 некогашни прваци

ФУДБАЛ Со заокружувањето на домашната клупска фудбалска сезона, познати се сите 26 тима, директни учесници во групната фаза на Лигата на шампионите за следната сезона....

Нова сезона на анимираната хит-серија „Рик и Морти“

Наградуваната анимирана серија „Рик и Морти“ се враќа со петтата сезона, која ќе биде ексклузивно достапна на „Ејч-би-о гоу“ од 21 јуни. Истиот ден...

ЖРК Куманово во новата сезона стартуваше со победа

Во рамките на првото коло од новата ракометна сезона во женската ракометна суперлига синоќа на гостувањето во Прилеп ракометарките на ЖРК Куманово ја совладаа...

Премиер-лига – нова сезона, исти фаворити за титулата

Бранителот на титулата, Манчестер сити, се смета за прв фаворит за нова, трета титула во низа, а вицепрвакот и европски шампион, Ливерпул, ќе се...

Манчестер сити тргнува по шампионски хет-трик

Меѓу новитетите за сезоната, која почнува в петок, се воведувањето на ВАР, зимската пауза во февруари, не (пре)многу потрошени пари за трансфери (досега), како...

Металург ги почна подготовките за новата сезона

Победникот на Купот на Македонија од 6 август ќе има висински подготовки на Копаоник, потоа следуваат настапи на два силни меѓународни турнири, во Русија...