Ознака: Мијалков

Мијалков утрово го напушти струшкиот затвор, бил примерен затвореник

Поранешниот шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков, утрово во 9 часот и 32 минути се одјавил од затворот во Струга, каде...

Мијалков в четврток излегува од затвор

Сашо Мијалков в четврток излегува од затвор под услов до 25 април 2025 година да не стори кривично дело, одлучи Апелациониот суд во Скопје. Како...

Небиу: Блиски роднини на Мијалков им се заканувале на потенцијалните купувачи...

Директорот на Агенцијата за управување со одземен имот Дритон Небиу вечерва изјави дека блиски роднини на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање...

Небиу за случајот на Мијалкови: Парадокс е кога од таткото имотот...

Директорот на Агенцијата за управување со одземен имот, Дритон Небиу во изјава за МИА вели дека парадокс е тоа кога од таткото имотот го...

Продадени три стана и гаража, дел од имотот на Мијалков, вратени...

Агенцијата за управување со одземен имот, денеска по пат на електронско јавно наддавање продаде дел од одземениот имот на поранешниот шеф на Управата за...

Небиу: Вработените се мета на заплашување, поради обидите да го продадат...

Директорот на Агенцијата за конфискуван имот, Дритон Небиу, информира дека вработените се мета на вознемирување и заплашување, поради обидите да го продадат конфискуваниот имот...

Мијалков се врати во судница за случајот со прислушуваните новинари

Ексдиректорот на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, беше донесен во судница од двајца полицајци од струшкиот затвор за да продолжат сведочењата...

Конфискуваниот имот на Мијалков огласен за наддавање

Агенцијата за управување со одземен имот објави оглас на кој се понудени дел од конфискуваните недвижнини од поранешниот шеф на Управата за безбедност и...

Одземениот имот на Мијалков наскоро на јавно наддавање

Директорот на Агенцијата за одземен имот Дритон Небиу информира дека конфискуваниот имот на поранешниот директор на ДБК, Сашо Мијалков, наскоро ќе биде објавен на...

Министерот Лога жали што се дозволило да застарат два предмети за...

Министерот за правда Кренар Лога во реакција за случајот „Титаник 2“ изразува жалење, како што наведува, што се дозволило да застари уште еден предмет...