Ознака: марихуана

Албанската полиција заплени голема количина марихуана и арсенал оружје

Албанската полиција, во рамки на акцијата „Вјоса“ заплени голема количина марихуна и арсенал оружје. Според полицијата, во близина на селото Лешње кај Мемалија, во место...

Невада задоволна од профитот по легализирањето на марихуаната

Првата година од легализацијата на марихуаната во Невада ги надмина очекувањата на регулаторите во тој сектор. Продажбата и даноците веќе ја надминаа прогнозата за целата...

Грузија ја легализираше марихуаната за лична употреба

Уставниот суд на Грузија ги укина казните на лицата осудени за употреба на канабис, со образложение дека станува збор за „право на личен избор“. Сепак,...

Италијанската полиција заплени половина тон марихуана од Албанија

Полицијата од италијанскиот град Лече заплени 502 килограма марихуана, пристигната од Албанија, која доколку стигнела на нарко-пазарот би достигнала вредност од половина милион евра. Во...

Запленити над 400 килограми марихуана во Албанија

Албанската полиција продолжува со засилените мерки во спречувањето на производството и троговијата со марихуана.Во одделени акции денеска биле запленети 413 килограми и уништени над...

Запленет речиси тон марихуана произведена во Албанија

Во одделни акции на италијанската, грчката и албанската полиција запленети се 936 килограми марихуана, произведени во Албанија. Најголемиот дел од дрогата е запленети, односно 800...

Албанската полиција заплени 200 килограми марихуана

Полицијата од албанскиот град Лежа, на патниот правец Фуш Круја-Мамурас, заплени 200 килограми марихуана и четири литри масло од хашиш. Во рамки на акцијата, која...

Приведен малолетник од Чегране, дома чувал пиштол и марихуана

Седумнаесет годишник од гостиварското село Чегране е задржан во полициска станица откако во неговиот дом биле најдени оружје, муниција и марихуана. Од СВР Тетово денеска...

Две лица обвинети за неовластено производство на марихуана

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција поднесе обвинение против две лица кои неовластено произведувале наркотична дрога - марихуана во викенд куќа...

Уапсен дилер со 50 килограми марихуана

Полицијата пронајде 50 килограми марихуана вчера изутрина на локација од патниот правец Струмица-село Добрашинци. За случајот е поднесена е кривична пријава против Д.Т. (33) од...