Ознака: Лионел Меси

Рекордна осма „златна топка“ за Меси

Аргентинецот Лионел Меси вечерва по рекорден осми пат во кариерата ја доби наградата „златна топка“ за најдобар фудбалер во изминатата година, додека признанието во...

Меси е ново големо име што ќе го крене фудбалскиот профил...

Агенцијата „Асошиејтед прес“ издвои некои други фудбалери од претходните години што играа во САД, како Пеле, Бекенбауер, Кројф, Ибрахимовиќ, Анри и Руни Лионел Меси е...

Меси со „марадонски“ настап се искачи на врвот и стави точка...

Светските медиуми го слават Аргентинецот по историскиот успех По аргентинскиот триумф на Светското фудбалско првенство, меѓународниот печат ја слави волшебната генијалност на Лионел Меси, но...

Меси со 100 победи за Аргентина

ФУДБАЛ Аргентинците се без пораз на 35 меча, а последен пат загубиле на 2 јули 2019 од Бразил, во полуфиналето на Копа Америка Лионел Меси со...

Меси ја освои „Златната топка“ по седми пат

Аргентинецот Лионел Меси ја освои наградата „Златна топка“ за најдобар светски фудбалер по рекорден седми пат, на вечерашната церемонија во Париз. Одличниот крилен напаѓач кој...

Меси дебитираше за ПСЖ, и противничките навивачи го скандираа неговото име

Лионел Меси го имаше своето деби за Пари Сен Жермен, влегувајќи во игра во 66-та минута на гостувањето против Ремс 2-0, во рамки на...

Меси пристигна во Париз

Лионел Меси пристигна во Париз, каде што ќе стане нов фудбалер на Пари Сен Жермен, како што објави францускиот клуб на својот сајт. Таткото на...

(Видео) Меси низ солзи се прости од Барселона

На емотивна прес-конференција на „Ноу Камп“, Лионел Меси се прости со Барселона, во присуство на своите соиграчи, во церемонија полна со емоции, солзи и...

Барселона објави дека Меси нема да го продолжи договорот

Барселона потврди дека нема да потпишe нов договор со Лионел Меси по сериозните проблеми на денешниот состанок, во објава која ќе го потресе фудбалскиот...

Меси не ја отфрла можноста да игра во САД

ФУДБАЛ Лионел Меси нема да донесе одлука за натамошната иднина во Барселона сѐ додека не заврши сезоната. Тој во ТВ-интервјуто не ја отфрла и можноста...