Ознака: летен камп

Можност за збогатување на знаењето и за нови пријателства

Во одморалиштето „Михајлово“ на планината Кожув се одржа летен камп за наградените ученици од натпреварите по француски јазик во Македонија Учениците поделени во групи според нивото...

Летниот камп на Металург 14-ти пат пулсира со работа, енергија, дружење,...

Поголемиот број од годинашните кампери на Металург се од генерацијата 2006/2007, кои од септември ќе почнат нова авантура во своите ракометни кариери - ќе...

Министерот Димитров го посети Летниот камп по македонски јазик и култура

Министерот за надворешни работи Никола Димитров го посети Летниот камп по македонски јазик и култура „Ја сакам Македонија”, што во организација на Министерството за...

„Шарено лето“ и годинава ќе израдува многу деца

Спортско-забавниот летен камп за деца „Шарено лето“ и годинава, во организација на хуманитарната невладината организација „Среќа“ ќе израдува многу дечиња чии родители не се...

Младите уметници на „Инкубатор“ на летен камп во Хрватска и во...

Фросина Шуман и Исидора Краљевска, кои ја посетуваа програмата за млади уметници „Инкубатор“ во областа на танцот, под менторство на кореографката Рисима Рисимкин, ќе...

Заврши втората смена од годинешниот Летен камп по веронаука

Во македонското древно светилиште, Бигорскиот манастор и неговиот метох, манастирот „Свети Георгиј Победоносец“ во дебарското село Рајчица, денеска заврши втората смена од годинешниот Летен...

Заврши првата смена од летниот камп по веронаука во Рајчица

Во манастирот „Свети Ѓорги Победоносец“, во селото Рајчица кај Дебар заврши првата од предвидените осум смени од годинашниот летен камп по веронаука. Сестра Ефимија од...