Ознака: контакти

Владата ги доби контактите на Мицкоски, сега треба да изменаџира за...

Обврските што го имаше ВМРО-ДПМНЕ се исполнети, предадени се контактите и договорени се средбите после кои Владата треба да изменаџира за количини на гас...

Британците во амбасадата во Кабул оставиле контакти од авганистанските сојузници

Персоналот на британското Министерство за надворешни работи оставило документи со податоци за контакт на Авганистанците кои работат за нив расфрлани на теренот во кругот...

Виенскиот терорист имал контакти и со исламисти од Германија и Швајцарија

Истражните органи на Германија вршат претреси во неколку објекти поврзани со германската исламистичка сцена. Поточно, станува збор за лица кои наводно биле во контакт...

СЗО: Ставете ги во изолација контактите на заразените со коронавирус

Среде вториот бран на панемијата на коронавирус и наглиот пораст на бројот на заразени лица во Европа и САД, директорот на СЗО, Мајк Рајан,...

Кризниот штаб Битола апелира да не се кријат контактите со заболените

На денешната седница на Кризниот штаб во Битола е заклучено да се почитиваат мерките за заштита од пандемијата и да не се кријат контактите....

Лицата кои биле во контакт со првозаболените од Прилеп се во...

Синот на потврдените лица заболени од ковид-19 во Прилеп се вратил од Србија на 09.03.2020 година, кога во таа земја имаше само еден потврден...

Власта размислува да ја ограничи комуникацијата меѓу скопјани

Владата ја разгледува можноста како да се намалат комуникациите меѓу граѓаните во Скопје за време на викендот со цел да се намалат интеракцијата и...