Ознака: кечап

Нутриционистите препорачуваат да го избегнувате кечапот

Некои од вашите омилени додатоци на храна може да бидат голем придонес за здравствените ризици, како што се воспалението и зголемувањето на телесната тежина...

Кечап, сенф и мајонез – да, ама приготвени дома

Здрава храна Сосовите што се служат со храната, според нутриционистката Сигне Сванфелд, може да имаат корисен ефект врз физичкото и менталното здравје. Според неа, кечапот,...

Ако храната ви е сомнителна, фрлете ја

Во објектите за брза храна одбегнувајте ги додатоците што не стојат во ладилник, како што се мајонез, кечап, крем-салати, сосови и преливи За да се...