Ознака: КВАЛИФИКАЦИИТЕ

Јончевски: Драго ми е што уште имаме шанси за пласман на...

Ќе продолжиме да ги бараме своите шанси за да бидеме во тоа друштво, изјави селекторот Јончевски КОШАРКА - ПО ПОБЕДАТА НА ГОСТИ КАЈ ПОЛСКА ВО...

Ашаданов: Се надевам дека ќе имаме не само една туку плус...

Србија е главен фаворит во нашата група, а по неа Украина, па Португалија, но нема да излеземе со бело знаме, напротив, ќе го дадеме...

Девет репрезентации забележаа по две победи

ФУДБАЛ - ПО ПРВИТЕ ДВЕ КОЛА ОД КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕП 2024 Вкупно девет репрезентации што одиграа по два меча, го заокружија со максимален ефект со...

Бајиќ: Ќе ме радува ако на репрезентацијата ѝ се приклучат сите...

Не знам дали ќе игра или не Шенгелија, но во моментов сметам дека не треба да размислуваме за тоа, туку треба да се фокусираме...

Македонија со одличен петгодишен гостински ефект го чека полуфиналето

Црвено-жолтите од 2017-та до годинава одиграа 19 официјални натпревари на гости, на 15 не беа поразени (девет победи и шест ремија), постигнаа вкупно 34...

Бајиќ повика 18 кошаркари за квалификациите за СП

Селекторот на машката репрезентација на Македонија, Драган Бајиќ, повика 18 кошаркари за ноемвриските мечеви во квалификациите за Светското првенство (СП) во 2023 година. Првиот...

Шампионот ги помина квалификациите и ќе игра во плејофот

КОШАРКА - НБА Лос Анџелес лејкерс воден од Леброн Џејмс, кој погоди за три поени на една минута пред крајот на мечот од квалификациите за...

Лазаров: Сакаме победнички да ги завршиме квалификациите

Репрезентацијата денеска треба да го има собирот за мечевите на гости со Финска (в среда, од 17 часот) и дома со Швајцарија (в недела,...

Селекторот повика 24 кошаркарки за подготовките за квалификациите за ЕП

Селекторот на женската кошаркарска репрезентација на Македонија, Владимир Ѓоровиќ, го соопшти поширокиот список на кошаркарки за претстојниот, а наедно и последен, трет квалификациски циклус,...

Тарабокија: Предноста од два гола не е голема, но може многу...

Без разлика на тоа со колкава предност влегуваме во мечот, ќе дадеме сѐ од себе да се избориме за нова победа и да обезбедиме...