Ознака: картичка

Вработена во ГОБ „8-ми Септември“ одзела картичка од пациент и си...

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Карпош во полициска станица денеска извршиле службен разговор со С.С. (53), вработена во Градската општа болница „8-ми...

Граѓаните сѐ повеќе плаќаат со картичка, наместо со кеш

Плаќањата со платежни картички во вториот квартал од 2021 година забележаа значителен годишен раст кај вредноста и бројот на остварените трансакции, соопшти Народната банка. Ова...

Нашол картичка во такси и купувал онлајн со неа

Полицијата поднесе кривична пријава против 26-годишно лице од Неготино поради оштетување и навлегување во компјутерски систем. Во текот на минатиот месец тој пронашол платежна картичка...

„Мој Карпош – моја картичка“ им донесе попусти на граѓаните

Општината Карпош го почна проектот „Мој Карпош - моја картичка“, а со тоа карпошани добија можност да користат одредени попусти при користење на услугите...

Картичката „скопска“ на ЈСП со нов дизајн

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје пушти во продажба електронски картички „скопска“ со нов дизајн на двата вида - персонализираните и неперсонализираните. Цената и функционалноста на...

Граѓаните се изнапешачија да надополнат картичка на ЈСП

Корисниците на јавниот градски превоз деновиве се изнашетаа низ градов за да стигнат до билетарниците на Јавното сообраќајно претпријатие за да ги надополнат картичките...