Ознака: истекување

Полска ги бара причините за истекувањето на нафтоводот „Дружба“, ја отфрла...

Нема причина да се верува дека истекувањето во полскиот дел од нафтоводот Дружба било предизвикано од саботажа, изјави денеска висок полски функционер задолжен за...

Шведската истрага ги продлабочи сомнежите за саботажа на „Северен тек“, претстои...

Се зголемија сомнежите за саботажа на оштетените гасоводи „Северен тек“ 1 и 2 во Балтичкото Море, по истрагата на посоченото место во шведската ексклузивна...

Шведска со нуркачки брод ќе го испита истекувањето на гас од...

Шведска денеска испрати нуркачки брод на местото на минатонеделната експлозија на гасоводите Северен тек 1 и 2 во Балтичкото Море за да го истражи...

Подводната саботажа на „Северен тек“ би морала да го фати НАТО...

Големиот вртлог што се појави во Балтичкото Море, близу данскиот остров Борнхолм, во понеделникот, е резултат на низа експлозии кај цевководите на „Северен тек“...

Руската безбедносна служба го истражува оштетувањето на гасоводите Северен поток како...

Руската безбедносна служба ФСБ ја истражува штетата врз гасоводите „Северен поток“ под Балтичкото Море како „меѓународен тероризам“, јавија руските медиуми повикувајќи се на изјава...

„Шпигел“: ЦИА ја предупреди Германија за можни напади врз гасоводи во...

Централната разузнавачка агенција на САД (ЦИА) ја предупредила Германија пред неколку недели за можни напади врз гасоводи во Балтичкото Море, објави германскиот магазин „Шпигел“,...

САД ќе ѝ помогнат на ЕУ во истрагата за истекувањето на...

Вашингтон е подготвен да им помогне на своите европски партнери во истрагата за истекувањето на гасоводите Северен поток еден и два, изјави портпаролот на...

Паника поради истекување на гас во САД, евакуирани и две училишта

Околу 100 лица се евакуирани, а две училишта се затворени поради истекување на гас во Лоренс, град во американската држава Масачусетс, којa минатата година...