Ознака: Доналд Трамп

Џејмс Коми: Трамп е морално неспособен за претседател

Американскиот претседател Доналд Трамп е морално неспособен да управува со земјата, порача поранешниот директор на ФБИ Џејмс Коми. - Не верувам во тие истории...

Навивачите на „мамузите“ приморани да бираат помеѓу тимот и Трамп

Сан Антонио спарс имаат турбулентна сезона во кошаркарската НБА-лига, во која се соочија со повеќе проблеми, меѓу кои се повредата на првата ѕвезда на...

Трамп го бара убиецот на агентот чија смрт ја смени борбата...

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се обидува да го зголеми притисокот за апсење на мексиканскиот нарко-бос Рафаел Каро Квинтеро, кој наводно, го наредил убиството...

Трамп сака американските сили да се вратат од Сирија

Американскиот претседател Доналд Трамп и понатаму сака американските сили да се вратат од Сирија што е можно побргу, објави Белата куќа откако францускиот претседател...

Трамп: Перфектно изведен напад, мисијата е завршена

Во својата прва Твитер порака по нападот врз Сирија, американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нападот бил извршен „перфектно“ и дека мисијата е исполнета. -...

Американчето што му се закануваше на Трамп откри приказна за заробеништво...

Момчето, кое на течен англиски, му се закануваше на американскиот претседател Доналд Трамп, држејќи огнено оружје, во пропагандното видео на Исламска држава (ИД) во...

Трамп и Меј се согласија дека нема да дозволат да продолжи...

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска телефонски разговарал со британската премиерка Тереза Меј за состојбата во Сирија, по најновиот наводен напад со хемиско оружје, за...

Меј ќе разговара со Трамп за наводниот хемиски напад во Сирија

Британската премиерка Тереза Мај изјави дека денеска ќе разговара со американскиот претседател Доналд Трамп за наводниот хемиски напад во Сирија. - Ќе продолжам да разговарам...

Трамп ја откажа посетата на Јужна Америка, ќе се фокусира на...

Американскиот претседател Доналд Трамп ја откажа посетата на Перу и Колумбија. Тој останува во САД за да го контролира американскиот одговорот за Сирија, соопшти...

Пет компании кои Доналд Трамп ги презира

Откако почна да управува со најголемата економија на светот, американскиот претседател Доналд Трамп почна да повлекува потези кои многумина ги шокираа позитивно ли негативно. Законот...