Ознака: Доналд Трамп

Американчето што му се закануваше на Трамп откри приказна за заробеништво...

Момчето, кое на течен англиски, му се закануваше на американскиот претседател Доналд Трамп, држејќи огнено оружје, во пропагандното видео на Исламска држава (ИД) во...

Трамп и Меј се согласија дека нема да дозволат да продолжи...

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска телефонски разговарал со британската премиерка Тереза Меј за состојбата во Сирија, по најновиот наводен напад со хемиско оружје, за...

Меј ќе разговара со Трамп за наводниот хемиски напад во Сирија

Британската премиерка Тереза Мај изјави дека денеска ќе разговара со американскиот претседател Доналд Трамп за наводниот хемиски напад во Сирија. - Ќе продолжам да разговарам...

Трамп ја откажа посетата на Јужна Америка, ќе се фокусира на...

Американскиот претседател Доналд Трамп ја откажа посетата на Перу и Колумбија. Тој останува во САД за да го контролира американскиот одговорот за Сирија, соопшти...

Пет компании кои Доналд Трамп ги презира

Откако почна да управува со најголемата економија на светот, американскиот претседател Доналд Трамп почна да повлекува потези кои многумина ги шокираа позитивно ли негативно. Законот...

Рохани: Трамп ќе зажали ако се повлече од договорот со Иран

Претседателот на Иран, Хасан Рохани нагласи денеска дека претседателот на САД, Доналд Трамп ќе зажали ако се повлече од нуклеарниот договор со Техеран и...

САД со нови санкции против Русија

Администрацијата на претседателот Доналд Трамп ги прошири санкциите против Русија и додаде 38 руски олигарси, државни директори и компании. Американското Министерството за финансии соопшти дека...

Трамп сака од две до четири илјади војници на границата со...

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека веројатно ќе ги задржи припадниците на Националната гарда долж границата со Мексико додека не заврши изградбата на ѕидот...

Кога природниот гас е поважен од нервниот

Многумина побрзаа да нагласат дека ниту Путин не можел да очекува толкава солидарност со Британија од некои членки на ЕУ, САД и од други...

Кина ги турнаа САД во „минус“

Индексите на берзите на Волстрит се во остар пад, откако Кина воведе царина на увозот на некои производи од САД, како одговор на потезите...