Ознака: Доналд Трамп

Судот му нареди на Трамп да плати повеќе од 454 милиони...

Судија од Њујорк му нареди на Доналд Трамп да плати повеќе од 454 милиони долари откако беше прогласен за виновен за фалсификување податоци за...

Трамп побара од Врховниот суд да ја паузира судската одлука која...

Поранешниот претседател Доналд Трамп синоќа поднесе барање до Врховниот суд на САД судот да ја паузира одлуката на апелациски суд според која се одби...

Трамп не би ги штител членките на НАТО што не ги...

Кандидатот за претседателска номинација на Републиканската партија и поранешен американски претседател Доналд Трамп изјави дека би ја охрабрил Русија да ја нападне секоја членка...

Трамп нема претседателски имунитет и може да му се суди за...

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп нема претседателски имунитет и би можел да биде кривично гонет под обвинение за обид за поништување на изборите во...

Бајден и Трамп убедливо победија на примарните избори во Њу Хемпшир

Доналд Трамп е победник на примарните републикански избори во Њу Хемпшир додека претседателот Џо Бајден е прв во таборот на демократите како кандидат кој...

Десантис се повлече од претседателската трка во САД и го поддржа...

Гувернерот на Флорида Рон Десантис синоќа соопшти дека се повлекува од претседателската трка и ја даде својата подdршка на кандидатурата на поранешниот претседател Доналд...

Ако можеш да ја запреш војната за 24 часа, дојди во...

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го покани Доналд Трамп во Киев, но под еден услов - да стави крај на војната, како што се пофали...

Трамп: Ќе спречам трета светска војна

Светот никогаш не бил толку блиску до избувнувањето на Третата светска војна, изјави поранешниот американски претседател Доналд Трамп обраќајќи им се на своите приврзаници...

НАТО ја искористи нашата земја, истакна Трамп

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, кој ќе се бори за нов мандат, синоќа изјави дека знае кого сака за свој потпретседател во претседателската трка...

Трамп порачува дека кривично ќе го гони Бајден доколку се врати...

Доналд Трамп предупреди дека може да го гони Џо Бајден доколку се врати во Белата куќа, додека неговите адвокати се подготвуваа да расправаат во...