Ознака: Доналд Трамп

Не се плашам да одам во затвор, имам повеќе поддржувачи од...

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска изјави дека не се плаши да заврши во затвор бидејќи, како што наведе, кривичната постапка против него е...

Републиканците разменија остри удари на партиската дебата без Трамп

Неколку претенденти за републиканската претседателска номинација разменија остри удари за време на нивната прва партиска дебата вчеравечер, борејќи се да завршат на второто место...

Републиканци бараат од Трамп да се откаже од претседателската трка

Неколку угледни членови на Републиканската партија на САД, вклучително и претседателските кандидати за 2024 година, го критикуваа поранешниот американски претседател Доналд Трамп по неговото...

Трамп собрал милиони за претседателската кампања по обвинението

Претседателската кампања на поранешниот американски претседател Доналд Трамп соопшти дека тој собрал седум милиони долари откако беше обвинет минатата недела. - Претседателот Трамп собра повеќе...

Ќе важи ли законот во САД еднакво за сите, независно дали...

Низ призмата на владеењето на правото и принципот на неселективност на легислативата и институциите во Америка Подготвил: Mарјан Велевски Индиции за корупција на Бајден, ќе се...

Денеска поранешниот претседател на Америка излегува пред Федералниот суд во Мајами:...

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се соочува со голем број обвинувања, а најновото во низата е федералното обвинение за кршење на Законот за шпионажа...

Трамп посегна кон испробаните трикови, но тешко ќе ја спинува првата...

Дали некој верува дека јас би однел, тогаш речиси 60-годишна жена, што не ја познавам, во соблекувална во стоковна куќа..., запраша Доналд Трамп на...

Запознаен сум со опасноста што Трамп ја претставува, кажа Бајден

Еден ден откако објави дека ќе се кандидира за втор претседателски мандат, американскиот претседател Џозеф Бајден изјави дека можеби не е единствениот кандидат кој...

Реизборот на Бајден може да доведе до Трета светска војна, смета...

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска изјави дека реизборот на актуелниот американски лидер Џо Бајден може да заврши лошо, можеби дури и со Трета...

Трамп поднесе даночна пријава, откри милионска заработка од меѓународни проекти и...

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп вчера поднесе даночна пријава која покажува дека собира приходи од колекционерски картички со неговиот лик, неговата социјална мрежа, предавања...