Ознака: Димовски

Сакаме да ја вратиме надежта дека има некој што се...

Следниве избори, на 8 мај, се клучни за иднината на Македонија. Мора да си ја вратиме надежта и мора да создадеме услови за промени....

Ретроспективна изложба на Ангел Димовски-Чауш во Велес

Денеска во Ликовниот салон во Велес ќе биде отворена ретроспективна изложба на Ангел Димовски-Чауш, насловена „50 години творештво“. На изложбата ќе бидат поставени скулптури...

Почина Дарко Димовски, претседателот на ССМ

По кратко боледување на 45-годишна возраст почина Дарко Димовски, претседател на Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ). - Колегите, соработниците и работниците ќе го паметат...

Човечкиот потенцијал е најважен ресурс на државата

Во текот на 2022 година во Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) се евидентирани вкупно 40.254 обраќања за работници по разни основи за заштита...

Пренџов закажа собраниско сослушувањето на Димовски за државјанството на Онишченко

Претседателот на собраниската Комисија за надзор над работата на Агенцијата за национална безбедност и Агенцијата за разузнавање Љупчо Пренџов за денеска го закажа продолжението...

Директорот на АНБ Димовски, за случајот „Онишченко“ ќе дава отчет на...

Директорот на Агенцијата за национална безбедност Виктор Димовски денеска на затворена седница на Влада ќе реферира за случајот „Онишченко“. Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Тетово...

Димовски за случајот „Онишенко“: Лоциран е прстенот и поединецот што го...

Интерната постапка за евентуален пропуст за случајот „Онишенко“  констатира дека не е испочитувано последното ниво од безбедносната проверка и не била направена консултација со...

Димовски: Ќе ги анализираме новите мерки, работниците никаде не ги слушнавме

Сојузот на синдикати на Македонија ќе ги разгледа антикризните мерки што ги претстави денеска премиерот Димитар Ковачевски и ќе го изнесе својот став на...

Педагог, фудбалер, тренер, селектор…

Која професија да ја споменете, таа е обележје на една интересна фудбалска личност од овие наши македонски простори, Добре (Добрислав) Димовски. Тој покрај сето...

Линеарно покачување на сите плати во државата

Интервју со претседателот на Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ), Дарко Димовски Одбележувањето на овој 1 Мај е сосема различен од претходните години, најпрво пандемијата,...